Ülkemizin sportif havacılık sektöründeki gelişimine katkı sağlamak ve diğer spor branşlarında olduğu gibi hava sporlarında da global arenada bilinirliğini artırmak amacıyla 2017 yılında kurulan federasyonumuz, bünyesinde bulunan 16 farklı hava sporu branşı, sporcuları ve kulüpleri ile birlikte hava sporları alanında kendini sürekli geliştirmeye ve değerleriyle sürdürülebilirliğini sağlamayı kendine hedef edinmiştir.

 

Üstlendiği bütün görevleri dinamik ve girişimci bir ruh, yenilikçi bir bakış açısı ve şeffaflıkla yerine getirmeyi daima kendine amaç edinen federasyonumuz, hava sporlarına gönül vermiş her bir sporcusu ile bu alana değer katmaya devam ederken, hava sporlarına merak duyan her bir gönüllünün gelecekteki başarısına ortak olmak için de aynı inançla yanında olmuştur.

 

Kadim, köklü, başarı odaklı inançları ve tükenmek bilmeyen enerjisi ile istikbale kanat çırpan federasyonumuz, bugün hava sporları alanında sağladığı başarısını sadece ulusalda değil, uluslararası arenada da gösterebilmek için sporcuları, kulüpleri ve federasyon teşkilatıyla birlikte gücüne güç katarak çalışmaktadır.

 

 

  • Vizyonumuz

 

Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla hava sporları alanında lider bir federasyon olmak ve sağladığımız her bir başarı ile ülkemizi dünya çapında gururla temsil etmek.

 

 

  • Misyonumuz

 

 

Hava sporlarına gönül vermiş sporcularımıza, kulüplerimize, hakem ve antrenörlerimize en iyi hizmeti sunarak onların yanında olmak ve onların sağladığı başarılar ile ülkemize yeni değerler yaratmak.